Gözlüksüz yaşam artık eskisinden daha mümkün. Teknolojik gelişmeler lazer ve mercek cerrahilerini öylesine geliştirdi ki gözlüksüz yaşam neredeyse her hasta için mümkün hale geldi. Gözlük çizdirme ameliyatları içinde dünyada en çok uygulanan, halk arasında göz çizdirme diye bilinen lasik ameliyatı günümüzde daha güvenli bir yönteme dönüştü. Bıçaksız lasik diye bilinen femtosaniye lasik yöntemi ile bu cerrahi o kadar güvenli ve kontrollü bir hale geldi ki, neredeyse kusursuzluğa yaklaşıldı. Geçmişte lasik için uygun olmayan hastalarda pek bir şey yapılamıyordu, ancak artık göz içi kontakt lens ameliyatı ile en az lasik kadar iyi sonuçlar elde ediliyor. Kornea yapısı ya da numara yüksekliği nedeniyle lasik yapılamayan bu hastalarda artık rahatlıkla çözüm üretilebiliyor.

Göz içi merceklerindeki gelişmeler de her yaştan hastalar için gözlük ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ağırlıklı olarak katarakt ameliyatı sırasında kullanılan bu mercekler gerektiğinde her yaş grubunda yüksek numaralarda tercih edilebiliyor. Tek odaklı (monofokal), çok odaklı (multifokal) yada astigmat düzelten (toric) özellikte olabilen göz içi mercekleri ile her çeşit kırma kusuru düzeltilebilmektedir.

  • Katarakt Katarakt Katarakt ameliyatıyla ilgili bilgiler için resme tıklayınız.
  • Glokom Glokom Glokom,diğer adıyla Göz tansiyonu lazerle tedavi edilebilir. Ayrıntılı bilgi için resme tıklayınız.
  • Lasik - Wavefront - Intralase Lasik - Wavefront - Intralase Lazerle gözlükten kurtumak istiyorsanız....Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Yakın Görme Bozukluğu Yakın Görme Bozukluğu Yakın gözlüğünden kurtulmak mümkün.Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Retina Retina Diyabet-şeker hastalığına bağlı göz bozukluğu erken teşhis ve tedavi edilmelidir....Konunun devamı için resme tıklayınız.