Keratokonus nedir?

Keratokonus nedir?

Keratokonusta gözün önündeki saydam tabaka yani kornea incelir öne doğru çıkıntı yapar. Halk arasında gözde incelme, gözde kornea incelmesi olarak da bilinir. Korneanın şekli bozulduğunda hastanın görmesi  bozulur. İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi uzman göz doktorları bu hastalık konusunda uzmandırlar.

Keratokonus nedeni?

Genetik faktörlerin dışında en önemli sebep göz ovuşturmadır. Allerjik göz hastalıklarında özellikle çocuklar gözlerini çok ovuştururlar. Bu nedenle çocuklarda alerjik göz hastalıklarının tedavisi  önemlidir.

Keratokonusun belirtileri nelerdir?

Keratokonus erken yaşta gelişen miyop astigmat olarak başlar. Daha sonra gözlüğe rağmen iyi görememe ortaya çıktığında aklımıza keratokonus gelmelidir.

Keratokonus tedavisi:

Erken dönemlerde hastalar gözlük veya kontakt lensle idare edebilirlerse de eğer keratokonus varsa beklemeden durdurucu tedavi olan kroslinking yapılmalı gerekirse kornea içi halka uygulanmalıdır. İleri durumlarda kornea nakli gerekir.

 

 

 

  • Katarakt Katarakt Katarakt ameliyatıyla ilgili bilgiler için resme tıklayınız.
  • Glokom Glokom Glokom,diğer adıyla Göz tansiyonu lazerle tedavi edilebilir. Ayrıntılı bilgi için resme tıklayınız.
  • Lasik - Wavefront - Intralase Lasik - Wavefront - Intralase Lazerle gözlükten kurtumak istiyorsanız....Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Yakın Görme Bozukluğu Yakın Görme Bozukluğu Yakın gözlüğünden kurtulmak mümkün.Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Retina Retina Diyabet-şeker hastalığına bağlı göz bozukluğu erken teşhis ve tedavi edilmelidir....Konunun devamı için resme tıklayınız.