Lasik - Wavefront - Intralase

Lasik, excimer laser ile kırma kusuru (miyopi, hipermetropi, astigmat) denilen göz bozukluklarının düzeltilmesidir. Ülkemizde göz çizdirme olarak  da bilinen Lasik dünyada en sık uygulanan gözlük atma ameliyatıdır. Lasik hakkında bilgi videosu için burayı tıklayınız. Lasik ameliyatında korneadan flep adı verilen ince bir tabaka kaldırılarak excimer laser işlemi yapılmaktadır. Günümüzde lasik cerrahisinin en gelişmiş şekli; bıçaksız lasik diye bilinen intralase (femto second) tekniğidir. Bu teknikte flep mikrokeratom yani bıçak kullanılmadan laser ile oluşturulmaktadır. İntralase tekniği ile lasik çok daha güvenli ve başarılı bir ameliyata dönüşmüştür.

Halk arasında kartal gözü diye bilinen wavefront gibi kişiye özel excimer laser uygulamaları ile en iyi sonuçlara ulaşılmaktadır.

Lazer düşünen hastalarda ayrıntılı göz muayenesi yanında özel tetkikler gerekmektedir. Kornea tabakasının şekil ve kalınlık yönünde topografi cihazları ile incelenmesi yapılan tetkikler içinde en önemlisidir.

LASEK- PRK

Flep oluşturulmadan yapılan excimer laser uygulamalarıdır. Kornea tabakasının durumuna göre doktorunuzun uygun gördüğü koşullarda tercih edilir.

  • Katarakt Katarakt Katarakt ameliyatıyla ilgili bilgiler için resme tıklayınız.
  • Glokom Glokom Glokom,diğer adıyla Göz tansiyonu lazerle tedavi edilebilir. Ayrıntılı bilgi için resme tıklayınız.
  • Lasik - Wavefront - Intralase Lasik - Wavefront - Intralase Lazerle gözlükten kurtumak istiyorsanız....Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Yakın Görme Bozukluğu Yakın Görme Bozukluğu Yakın gözlüğünden kurtulmak mümkün.Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Retina Retina Diyabet-şeker hastalığına bağlı göz bozukluğu erken teşhis ve tedavi edilmelidir....Konunun devamı için resme tıklayınız.