Yakın Görme Bozukluğu

Presbiyopi denilen yakın görme bozukluğu, 40 yaş sonrası ortaya çıkan yakını iyi görememe durumudur. Yaşlanmaya bağlı gelişmesi nedeniyle herkesi etkilemektedir. Gözümüzün içindeki doğal mercek uyum dediğimiz özel bir yeteneğe sahiptir. Merceğimiz yakındaki objeleri şekil değiştirerek yani uyum yaparak netleştirebilmektedir. Ancak yaşın ilerlemesi ile 40 yaş sonrası bu yeteneği yavaş yavaş kaybetmektedir. Biz bunu 50 cm den daha yakındaki küçük yazıları görmekte zorluk yaşanması, uzaklaştırarak okuma ihtiyacı şeklinde görmekteyiz.

Herkesin yaşadığı bu durum farklı numaralarda farklı şekilde kendini göstrebilmektedir. Miyoplar gözlüksüz yada daha düşük numara ile daha rahat okuyabilmekte, hipermetroplar ise mevcut gözlüklerinden daha yüksek numaralar ile daha iyi görebilmektedirler.

Presbiyopi tedavisinde gözlük ve lenslerin yanında, lazer ve multifokal göz içi mercek alternatifleri de mevcuttur.

  • Katarakt Katarakt Katarakt ameliyatıyla ilgili bilgiler için resme tıklayınız.
  • Glokom Glokom Glokom,diğer adıyla Göz tansiyonu lazerle tedavi edilebilir. Ayrıntılı bilgi için resme tıklayınız.
  • Lasik - Wavefront - Intralase Lasik - Wavefront - Intralase Lazerle gözlükten kurtumak istiyorsanız....Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Yakın Görme Bozukluğu Yakın Görme Bozukluğu Yakın gözlüğünden kurtulmak mümkün.Konunun devamı için resme tıklayınız.
  • Retina Retina Diyabet-şeker hastalığına bağlı göz bozukluğu erken teşhis ve tedavi edilmelidir....Konunun devamı için resme tıklayınız.